szkola jezykowa izitalking tychy 11

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Możemy się nim porozumieć w zasadzie w każdym zakątku świata. W dzisiejszych czasach mamy z nim styczność w pracy, mediach czy w czasie podróży a nawet spacerując po mieście. Obecnie języka angielskiego uczy się niemal każdy, ale nie wszyscy dochodzą do płynności i swobodnej wypowiedzi.

Czemu mamy problem z nauką języka angielskiego?

Bardzo dużo osób ma problem z przełamaniem tzw. “bariery językowej”. Rozumieją teksty, które czytają czy wypowiedzi innych osób, ale mają problem z samodzielną wypowiedzią. Zazwyczaj wynika to z braku pewności siebie – boją się popełnić błąd. Niestety najbardziej popularny sposób nauki angielskiego skoncentrowany jest bardziej na nauce słownictwa, zasad gramatycznych oraz wykonywaniu ćwiczeń, niż na ćwieczeniu swobodnej wypowiedzi.
To właśnie nauka pasywna z podręczników jest przyczyną powstania bariery językowej. Podobnie jak jazda na rowerze, granie na instrumencie – posługiwanie się językiem angielskim to praktyczna umiejętność.

Jak spowodować aby nasza konwersacja przebiegała płynnie?

W wielu przypadkach  uczymy się słownictwa i próbujemy poskładać słowa, by ułożyć poprawne zdanie. Skutkuje to powolnym mówieniem z przerwami. Na dodatek tłumaczymy słowo po słowie z polskiego na angielski. Aby temu zapobiec powinniśmy poznać „gotowe” zwroty, którymi posługują się native speakerzy. Nadają one płynności wypowiedziom –  język brzmi naturalnie i swobodnie. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób mogą sprawić, że ich wypowiedzi w języku angielskim będą brzmiały bardziej naturalnie. Starajmy się zawsze uczyć par słów lub zwrotów, które bardzo często występują razem. Połączenia tego typu są nieodzowną częścią języka. Nada to naszym wypowiedziom płynności, a mówienie stanie się automatyczne i zaoszczędzi stresu.